Jazda po alkoholu Adwokat

Adwokat Olga Garwarska

Jazda po alkoholu Adwokat

Jazda pod alkoholu – to jedno z najczęściej popełnianych czynów zabronionych. Należy odróżnić stan po użyciu alkoholu od stanu nietrzeźwości.

Stan nietrzeźwości a stan po użyciu alkoholu

To pojęcia prawne oddzielające łagodniejszą odpowiedzialność za wykroczenie od odpowiedzialności karnej za przestępstwo. ST Dlatego odpowiedzialności karnej za przestępstwo podlega osoba, kierująca pojazdem mechanicznym, u której stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu przekracza 0,5 promila albo stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,25mg/l. Niższe wartości mogą rodzić odpowiedzialnością za wykroczenie.

­Co za to grozi ?

Stężenie alkoholu we krwi rodzące odpowiedzialność za przestępstwo nie zawsze rodzi konsekwencję wyroku skazującego i zakazu prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż 3 lata. Stąd istnieje możliwość uzyskania wyroku warunkowo umarzającego postępowanie, ale również skrócenia zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 6 miesięcy. W najbardziej korzystnym przypadku, możliwe jest uniknięcie zakazu prowadzenia pojazdów.

Zapraszam do kontaktu z moją Kancelarią, w celu otrzymania wszechstronnej pomocy prawnej. Jazda po alkoholu Adwokat Olga Garwarska. 

KONTAKT:  691 158 100

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *